Eczane Tasarım

Eczanenizin boyutu önemsenmeksizin, farklı bölümleri vardır. Reçeteli satışın yapıldığı alan, laboratuar alanı ve ilaç dışı yani parafarmasötik satışın yapıldığı alan gibi. Tasarım olarak hepsi bir bütünü yansıtsa da aslında farklı çözümlere ihtiyaç duyarlar.

Zeytin Tasarımlarımızla, *Satış Odaklı Mimari Tasarım Teknikleri ile hem sizin hem de hasta/son tüketici için en verimli çizgiyi yakalıyoruz.
Zeytin İç Mimarlık Ofisi olarak;

  • Anahtar teslim eczane tasarımı ve uygulaması yapıyoruz.

  • Eczanelerin cephe ve tabela tasarımlarını ve uygulamalarını yapıyoruz.

  • İlaç dışı ürünler için kategori yönetimi yapıyoruz ve bunu tasarımımıza görsellerle entegre ediyoruz.

  • Eczane banko ve arkasını tamamen sizin çalışma şeklinize özel tasarlıyoruz.

  • Eczanenizde oluşturmak istediğiniz özel bakım veya satış alanları tasarlıyoruz.

  • Eczanenizin analizini yaparak, potansiyeline uygun Satış Odaklı Mimari Tasarım yapıyoruz.

* Zeytin İç Mimarlık Ofisi; Satış Destekli Mimari Tasarım konusunda uzmandır.

Satış Destekli Mimari Tasarım Nedir?

En temel ve kısa tanımı; ürünü ön plana çıkaran mimari tasarım anlayışıdır. Doğru ürünün, doğru tüketiciye ulaşmasını sağlar. Bu anlayış; ürün özellikleri, satış lokasyonu, tüketici portföyü gibi dış etkenler kadar, ürünün konumlandırılması, aydınlatılması, tanzim ve teşhir* edildiği mobilyanın detayı gibi birçok iç etkenin bir arada olduğu bir denklemdir.
Zeytin tasarımlarımızda, öncelikli olarak ürünlerin kategori yerleşimlerini yaparak kendi içlerinde satışı desteklemelerini sağlıyoruz daha sonra ise dönemsel olarak parlatmak istenilen ürünlerin belirli metotlarla daha da dikkat çekmesini sağlıyoruz veya belirli teşhir metoduyla satışının arttığı kanıtlanmış ürünlerin tanzim ve teşhirini düzenliyoruz. Kısacası size maaşsız, gizli bir personel hediye etmiş oluyoruz. Daha birçok kriteri olan bu tasarım dalı iyi analiz yapabilmeyi ve dinamik kalmak için sürekli değişmeyi gerektiriyor.

*Tanzim Teşhir (Merchandising) Nedir?

Satış destekli mimari tasarımın en önemli bileşenlerinden biri olan tanzim teşhir; son tüketiciye yönelik yapılan ve satışı artırmayı amaçlayan ürün sergileme yöntemlerinin bütünüdür. Satışın nasıl ve neden yapıldığı araştırıldıktan sonra ortaya çıkan verilere dayanılarak kurgulanmış olan bu teknik, satış oyununda son tüketicinin düşünce ve davranışlarını yönlendirerek anlık satın almayı artırmayı hedefler.